Kaip sumažinti alkoholinių gėrimų vartojimą?

Lietuva yra trečia šalis pasaulyje pagal suvartojamą etilo alkoholio kiekį, tenkantį vienam gyventojui (15,4 l, kai PSO rekomenduojama neviršyti 7 l.).

2003–2011 m. alkoholio vartojimo sąlygotos mirtys sudarė 9 proc. nuo visų mirčių Lietuvoje, iš jų visiškai tik alkoholio sąlygojamos mirtys sudarė 2,8 proc.

2006–2011 m. Lietuvoje 8,9 proc. susirgimų ir 7,6 proc. netekto darbingumo atvejų (neįskaitant išorinių priežasčių) buvo sąlygota alkoholinių gėrimų vartojimo.

Sveikatos tyrimų instituto mokslininkų skaičiavimais, alkoholio žala (t. y. neatsakingo, žalingo alkoholio vartojimo ir alkoholizmo) vien per 2010 metus sudarė 214,7 mln. eurų, į kurią įėjo dėl priešlaikinių mirčių neuždirbtos pajamos iki pensijos, sveikatos priežiūros išlaidos gydant su alkoholiu siejamas pasekmes sveikatai, sumažėjusio darbingumo išmokos, vaikų globos namų išlaikymas, nuteistųjų išlaikymas kalėjimuose.

Tokius skaudžius faktus apie alkoholio vartojimo padarinius mūsų visuomenei būtų galima tęsti ir tęsti.

KAIP GALIME KEISTI ŠIĄ SITUACIJĄ?

Įvertinant įvairių alkoholio kontrolės priemonių veiksmingumą ir jų įgyvendinimo kaštus visuomenei, išskiriamos trys pagrindinės priemonių grupės, kurios kompleksiškai turi būti stiprinamos jei valstybė susiduria su neigiamomis alkoholio vartojimo pasekmėmis, tai:
1) alkoholinių gėrimų kainos didinimas (akcizai);
2) alkoholinių gėrimų reklamos draudimas;
3) alkoholinių gėrimų prieinamumo mažinimas.

Šiuose atmintukuose pateikiame daugiau informacijos apie minėtas priemones. Norėdami parsisiųsti atmintuką ar pasidalinti juo socialiniuose tinkluose spauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite funkciją- share this publication.

One thought on “Kaip sumažinti alkoholinių gėrimų vartojimą?

Comments are closed.