Kvietimas į konferenciją 2014 m. rugsejo 26 d.

 
Lietuvoje vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimų problema vis dar nepelnytai pamirštama. Dėl šios priežasties darbo patirties su šiuos sutrikimus turinčiais vaikais ir jų šeimomis mūsų šalyje beveik nėra. Taip pat egzistuoja didelė šių sutrikimų diagnostikos problema, todėl sunku nustatyti, kiek vaikų Lietuvoje kenčia nuo šių sutrikimų. Skaičiuojama, kad šalyse, kuriose reprodukciniu moters periodu (16-28 metai) moterys yra linkę vartoti alkoholį, tokius sutrikimus turi nuo 2 iki 5 proc. vaikų. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje apie 20 proc. moterų reprodukcinio amžiaus metu alkoholį vartoja žalingai, galima daryti prielaidą, kad vien 2013 m. Lietuvoje gimė nuo 617 iki 1542 mažylių, turinčių vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimus. Tinkamai nediagnozavus šių sutrikimų ir neturint pagalbos teikimo jiems ir jų šeimoms modelio, Lietuvoje šiems vaikams nesuteikiama būtina pagalba.

Džiaugiamės, kad konferencijoje Lietuvoje sutiko dalyvauti žymiausi šios srities ekspertai iš Nacionalinio piktnaudžiavimo alkoholiu ir alkoholizmo instituto (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Sveikatos ekonomikos instituto (Kanada), Pasaulio sveikatos organizacijos, taip pat pranešėjai Olandijos bei Baltijos šalių. Ekspertai apžvelgs ekonominius bei socialinius šių sutrikimų aspektus, dalinsis patirtimi ir patarimais apie pagalbos teikimą šiuos sutrikimus turintiems vaikams bei jų artimiesiems, šių sutrikimų prevenciją, o Baltijos šalių atstovai pristatys vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimų situaciją regione.

Daugiau informacijos apie pranešėjus ir jų pranešimus rasite konferencijos interneto konferencijos svetainėje. Konferencija vyks lietuvių kalba su vertimu į anglų kalbą ir iš jos.

Konferencijos mokesčio nėra. Registracija į konferenciją baigiasi rugsėjo 22 d. Vietų skaičius ribotas. Registruotis galite internetu.

 

Konferencijos organizatoriai:

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų institutas
Lietuvos Medicinos Studentų Asociacija
LR Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija
Pasaulio sveikatos organizacijos biuras Lietuvoje
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija

 

Partneriai:

Europos FASD Alijansas
Šiaurės šalių alkoholio ir narkotikų politikos tinklas (NordAN)
Kanados ambasada
Kanados sveikatos ekonomikos institutas (IHE)
JAV Alkoholio ir alkoholizmo tyrimų institutas (NIAAA).

 

Visais su konferencija susijusiais klausimais rašykite konferencijos organizaciniam komitetui el. paštu info@fasdbaltic.eu arba kontaktais nurodytais interneto svetainėje.

Kviečiame visus dalyvauti ir pasidalinti šia informacija.
 
Konferencijos programa (LT, pdf)