Seimo nariai vėl vertinti pagal alkoholio ir tabako vartojimo mažinimą

Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija (Koalicija) atnaujino 2016-2020 m. kadencijos LR Seimo narių reitingą. Reitingas parengtas remiantis Seimo narių balsavimais tabako ir alkoholio vartojimo mažinimo politikos klausimais.

Įvertinus 152 esamų ir buvusių šios kadencijos Seimo narių balsavimus, aukščiausiu balu įvertinta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija (8,2 balo iš 10 galimų) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija (7,5 balai).

Toliau rikiuojasi Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija (6,4), Mišri Seimo narių grupė (4,7), Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija (4,7), Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija (4,6) ir Liberalų sąjūdžio frakcija (1,9).

Vertinant individualių Seimo narių balsavimus reitingo lyderiai yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Juozas Rimkus ir Gediminas Vasiliauskas, kurie 59 ir 58 kartus iš 64 dalyvavo Seimo balsavimuose ir palaikė visuomenės sveikatai palankią  politiką.

Koalicijos sudaromas politikų reitingas parodo, kaip nuosekliai Seimo nariai ar frakcijos palaiko visuomenės sveikatą apsaugančias alkoholio ir tabako vartojimo mažinimo priemones, kurios pagal apibendrintus mokslo tyrimus ir tarptautinių organizacijų rekomendacijas gali turėti teigiamą poveikį Lietuvos gyventojų sveikatai.

Šis reitingas sudarytas remiantis viešai skelbiama metodika, įvertinus Seimo narių 2016 m. lapkričio 14 d. – 2020 m. rugpjūčio 18 d. viešai skelbiamų 64 balsavimų rezultatus, svarstant LR Alkoholio kontrolės įstatymo, LR Akcizų įstatymo ir LR Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo projektus.

Balsavimai „už“, „prieš“ ir „susilaikė“ sudaro reitingo pagrindą, be to mažesniu svoriu vertinamas ir nedalyvavimas balsavimuose. Susumavus atskirų balsavimų rezultatus apskaičiuoti Seimo narių „pažymiai“ skalėje nuo 0 iki 10, kurioje žemesni nei 5 balai – nepatenkinamas įvertinimas.

Koalicija šį Seimo narių reitingą kelis kartus per kadenciją sudaro nuo 2012 m.

Daugiau informacijos apie reitingą, metodiką: https://www.ntakk.lt/politiku-reitingas/

Detalūs atnaujinti reitingai išsamiau: https://tinyurl.com/y5qtcnre