Video konkursas 15-25 m. studentams: “Pasikalbėkim. Tu ne vienas”

DĖMESIO!!! Konkurso darbų pateikimo terminas pratesiamas iki gegužės 10 d. 23.59 val.

Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija (NTAKK) drauge su partneriais iš Portugalijos (Dianova Portugal), Nyderlandų (Eurad) ir Turkijos (Yesilay) organizuoja prevencinio video konkursą, skirtą visų Lietuvos universitetų ir profesinių mokyklų 15-25 metų amžiaus studentams.

Video kūrimo konkursu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į jaunų žmonių narkotinių medžiagų vartojimo problemą, gilinant jų tėvų žinias ir supratimą apie narkotinių medžiagų vartojimo riziką, priklausomybę ir visų svarbiausia – jiems prieinamą pagalbą.

1. KODĖL VYKSTA ŠIS KONKURSAS?
Prevencinio video kūrybinis konkursas – tai viena iš projekto „Drug Addiction Awareness on Adults Project” dalių. Šį projektą koordinuoja organizacija Turkish Green Crescent – Yeşilay, drauge su partneriais iš Lietuvos, Portugalijos ir Nyderlandų. Projektą finansuoja ERASMUS+KA2 Turkijos Nacionalinė agentūra ir Turkijos ES reikalų ministerija. Projektu „Drug Addiction Awareness on Adults Project” pabrėžiama tėvų informuotumo apie narkotikų pavojus, vartojimo žalą ir galimus pagalbos šaltinius svarbą.

2. KAS GALI DALYVAUTI KONKURSE?
Tarptautinis video konkursas vyks keturiose Europos šalyse – Turkijoje, Lietuvoje, Portugalijoje ir Nyderlanduose. Konkurse dalyvauti gali visų profesinių mokyklų ir universitetų studentai nuo 15 iki 25 metų amžiaus.

3. KOKS KONKURSO TIKSLAS?
Video konkursu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į jaunų žmonių narkotinių medžiagų vartojimo problemą, gilinant jų tėvų žinias ir supratimą apie narkotikų vartojimo riziką, priklausomybę ir prieinamą pagalbą jaunimui.

4. KOKIA VIDEO TIKSLINĖ GRUPĖ?
Prevencinių video filmų tikslinė auditorija – tėvai, auginantys vaikus iki 18 metų.

5. KOKIO VIDEO TURINIO TIKIMASI?
Jungtinių tautų Narkotikų ir nusikalstamumo padalinio 2015 metų ataskaitoje nurodoma, kad 2013 m. nelegalius narkotikus pasaulyje vartojo 246 milijonai žmonių, taigi 15-64 m. amžiaus grupėje vienas iš dvidešimties. Narkotikų problema pasulyje yra didžiulė ir 10 proc. narkotikus pavartojusių asmenų tampa probleminiais vartotojais – jie patiria žalą sveikatai, tampa priklausomi. Net 27 milijonai pasaulio gyventojų – probleminiai narkotikų vartotojai.

Tai labai apkrauna sveikatos priežiūros sistemas, kurioms tenka užsiimti narkotikų sukeltų sveikatos problemų prevencija, gydymu, reabilitacija bei socialine pagalba. Tik vienam iš šešių probleminių narkotikų vartotojų prieinamos gydymo paslaugos, jų stokojama daugelyje pasaulio šalių.

2013 m. atliktas paslaugų prieinamumo tyrimas (N.Goštautaitė Midttun et al) parodė, kad nors Lietuvoje veikia veiksminga ir prieinama pagalbos vaikams, vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas sistema, ja naudojamasi nepakankamai. Tyrimas atskleidė, kad kreipusis dėl pagalbos vaikui, paslauga suteikiama greičiau negu per 1 savaitę, tačiau mokyklos ir sveikatos specialistai pernelyg retai nukreipia vaikus ir jų tėvų veiksmingai pagalbai.

Veiksmingiausią pagalbą vaikams vartojantiems narkotikus teikia specialistai dirbantys penkiuose regioniniuose priklausomybės ligų centruose, visose savivaldybėse veikiančiuose Psichikos sveikatos centruose, reabilitacijos bendruomenėse ir NVO. Priklausomybė – tai liga, kurią pradėjus gydyti laiku, rezultatai yra geri. Svarbu laiku kreiptis pagalbos. Siūlome plačiau susipažinti su “Sveikatos priežiūros paslaugų vaikams, vartojantiems psichiką veikiančias medžiagas, prieinamumas Lietuvos psicikos sveikatos priežiūros įstaigose” tyrimo ataskaita ir išvadomis bei rekomendacijomis (29 psl.), kurios jums gali padėti aiškiau suvokti esamą situaciją.

Galutiniai konkurso produktai turėtų būti socialinei kampanijai skirti informaciniai – švietėjiški video, atkreipiantys suaugusiųjų dėmesį į vaikų nelegalių narkotikų vartojimo problemas. Temą apibrėžia bendrasis šūkis „PASIKALBĖKIM. TU NE VIENAS”.

Video filmukas:
– turėtų padėti tėvams įveikti tabu „apie tai negalima kalbėti“ ir/arba
– priminti apie būtinybę kalbėtis apie tai su vaikais ir kaip jiems pasakyti, kad jie nėra vieni spręsdami savo problemas; ir/arba
– perduoti žinią, kad nei tėvai, nei vaikai neturėtų problemų spręsti vieni – reikia kreiptis profesionalios pagalbos;
– remtis moklo įrodymais, skatinti veikti, būti nukreiptas į tikslinę auditoriją.

Daugiau informacijos apie narkotinių medžiagų vartojimo problemą, jos sprendimo būdus ir pagalbos vartojantiems būdus rasite šiose interneto svetainėse: www.ntakd.lt, www.visuomene.ntakd.lt, www.vspc.lt, www.prevencija.lt, www.ntakk.lt.

Konkurso organizatoriai visuomet pasirengę konsultuoti video kūrybines grupes dėl video siunčiamos žinutės išgryninimo, pateikiamos informacijos ir kt.

SVARBU: Filmuke negali būti rodomos jokios narkotinės medžiagos, jų vartojimui skirti įrankiai, o narkotinių medžiagų pavadinimai negali būti minimi. Tai labai svarbus konkurso kriterijus.

6. KONKURSO PRIZAI

LIETUVOJE IŠRENKAMI 3 NACIONALINIAI FINALININKAI: ŠIE DARBAI DALYVAUJA TARPTAUTINIAME KONKURSO FINALE, KURĮ VERTINA TARPTAUTINIS ŽIURI. 3 NACIONALINIAMS LAIMĖTOJAMS SKIRIAMA PO 100 Eur premija ir teisė dalyvauti tarptautiniame konkurse.

TARPTAUTINIAI PRIZAI:
PIRMOJI VIETA 5.000 Eur
ANTROJI VIETA 3.000 Eur
TREČIOJI VIETA 2.000 Eur
PASTABA: Nurodytą sumą gauna visa video kūrimo komanda, o ne kiekvienas asmuo atskirai.

7. KONKURSO EIGA:
1. Konkursas tuo pačiu metu paskelbiamas visose keturiose šalyse.
2. Kiekvienoje šalyje sudaryta nacionalinė žiuri išrinks 3 laimėtojus. Žiuri kiekvienoje šalyje sudaro konkurso nacionalinis koordinatorius.
3. Į tarptautinį finalą pateks 3 video iš kiekvienos šalies. Finale viso varžysis 12 video iš 4 šalių.
4. 2016 m. birželio mėn. Stambule (Turkijoje) įvyks Apdovanojimų ceremonija, kurioje bus apdovanoti 3 iš 12 finalistų.
5. Į finalą patekusius video vertinanti tarptautinė žiuri bus sudaryta iš psichologijos, psichiatrijos, komunikacijos, kino industrijos sričių atsotvų ir kt.
6. Konkursui video galima pateikti iki 2016 m. balandžio 30 d., 24: 00 val. Vėliau atsiųsti darbai nebus vertinami.

8. KOKIUS TECHNINIUS REIKALAVIMUS TURI ATITIKTI JŪSŲ VIDEO?
• Maksimali video trukmė – 3 min. Rekomenduojama 30-60 sek.
• Techniniai video reikalavimai:
Tinkamiausias formatas MPEG 4, rezoliucija 1920×1080 @ 2000 kbit/s
Kiti tinkami formatai:
1. WebM: Vp8 video codec and Vorbis Audio codecs;
2. 3GPP and MOV: normally H264 and mpeg 4 video codec and AAC audio codec;
3. AVI: normally MJPEG video codec and PCM audio;
4. MPEGPS: normally MPEG2 video codec and MP2 audio codec;
5. WMV;
6. FLV: Adobe-FLV1 video codec, MP3 audio file

9. KAIP PATEIKTI VIDEO KONKURSO ORGANIZATORIUI?
Parsisiųskite Dalyvio paraiška ir Autoriniu teisiu i kurini suteikimas. Užpildykite juos ir atsiųskite el. paštu info@ntakk.lt iki 2016 m. balandžio 30 d. 24:00 val. Visos paraiškos pateiktos po nurodytos valandos nebus priimamos. Gavę paraišką jos gavimą patvirtinsime atsakydami el.laišku. Jei informacijos po pateikimo negausite – nedelsdami kreipkitės į mus.

Į Dalyvio paraišką turėsite nukopijuoti Wetransfer* nuorodą su jūsų darbu. Daugiau informacijos apie tai, kaip naudotis WeTransfer interneto svetaine rasite Dalyvio paraiškoje.

3 video, kurie bus paskelbti nacionaliniais laimėtojais, konkurso koordinatoriui turės pateikti video skriptą originalo kalba ir vertimą į anglų kalbą, kad video galėtų būtų vertinami tarptautiniame konkurse ir vėliau viešinami kitose šalyse.

Jei turite klausimų susisiekite su mumis el.paštu info@ntakk.lt arba telefonu: +370 608 90763 (Vaida)
Facebook event: https://www.facebook.com/events/106197913109180/

DOKUMENTAI PARSISIŲSTI:
Dalyvio paraiška
Autoriniu teisiu i kurini suteikimas
Konkurso taisykles
Konkurso plakatas
Konkurso skrajukas